Make your own free website on Tripod.com

fns Film

Home | info | download | iletisim
info

Oluşumumuzun öncüleri; Burak 'Finisch' Ünveren, Barış Elmacıoğlu, Emir Orakçıoğlu'dur.
1989 doğumluyuz ve Avusturya Lisesi'nde okuyoruz. Sinemayla ilgilenmeye birbirimizi henüz tanımadığımız zamanlarda, 2001 yılında başladık. İzlemek en büyük tutkumuzdu ve zamanla uygulama kısmına adım attık. 2005 Eylül'ünde telefonları cebimizden çıkardık ve kısa videolar çekmeye başladık. Bu videolar ciddiyetten uzak, sadece arkadaş grubu içersinde gülmek için yapılan şeylerdi. Örneğin telefon kullanarak çekilen "Turkish Halka" (3 sahne - The Ring filminle dalga geçen bir çalışma) , "Tırtlar Vadisi" (Kurtlar Vadisi replikleri kullandığımız Barış ve Emir başta olmak üzere 4-5 kişinin oynadığı öldürme sahneleri) , "Kurtlar Vadisi: Avusturya" (Kurtlar Vadisi: Irak'ın masa sahnesi), "Crossing L2B" (sınıf belgeseli), "Mortal Kombat" (Barış'ın ve Emir'in dövüşmesi) isimlendirip sakladığımız çalışmalarımızdı.
Zamanla bu işi diğer arkadaşlarımızdan farklı olarak bu işi ciddiye almaya başladık. Ciddi şeyler düşünüyorduk. Bu sırada videolar çekmeye devam ediyorduk.
Sonra Mart 2006'da Barış bir senaryoyla Burak'a geldi ve incelemesini istedi. Burak senaryoyu çok beğendi, çekmek istedi ve filmi yapmaya karar verdiler. Aslında filmi hemen Nisan'da diğer arkadaşlarıyla beraber 1 günde çekmeyi düşündüler, ama senaryo polisiye - aksiyon yüklü olduğu için bu kısa sürede filmin bitemeyeceğini ve deneyimsizlikten senaryoyu heba etmemeyi düşündüler. Sonuçta da fns Film kuruldu.
 
"Tilkiler ve Aslanlar" ismini verdiğimiz bu projeyi Haziran'da hayata geçirmeyi planlıyoruz.
Fakat ondan hemen önce Nisan'da bir komedi-belgesel çekmeyi planlıyoruz.
 
Eğer fns Film'i bir grup olarak düşünürsek görev dağılımı şu şekilde olacaktır:
Yönetmen: Burak ÜNVEREN
Senaryo: Barış ELMACIOĞLU
Görüntü Yönetmeni: Burak ÜNVEREN
Oyuncular: Barış ELMACIOĞLU, Emir ORAKÇIOĞLU, Koray ALTINTAŞ, Mehmet Metehan METE